Barwniki pyłkowe

Barwniki pyłkowe
Produkty
Pokazuje 1 - 100 z 203 elementów

Barwniki pyłkowe - właściwości

Jak uzyskać barwne zdobienia na torcie? W subtelny sposób pomalować kwiat lub inny rodzaj dekoracji? Bardzo pomocny okaże się barwnik pyłkowy.

Ten produkty należy do bardzo uniwersalnych materiałów dekoracyjnych, które stosuje się w cukiernictwie. Wszystko dlatego, iż może być stosowany w różnej postaci. Barwniki pyłkowe można nakładać w postaci proszku bezpośrednio na masę, przy użyciu pędzelka. Dzięki temu uzyskać można barwne przejścia tonalne na różnych formach, jak kwiaty dekoracyjne, czy na większych powierzchniach ciasta. Uzyskane w ten sposób kolory są miękkie, pastelowe i prezentują się w bardzo subtelny sposób.

Innym sposobem wykorzystania barwników w postaci pyłu, jest zmieszanie produktu z alkoholem, sokiem z cytryny lub wodą. W ten sposób można uzyskać można malować wzory, czy poszczególne elementy dekoracji cukierniczej. W przypadku zastąpienia alkoholu wodą, farba będzie wysychać wolniej, dlatego wybór medium, w którym pyłek zostanie rozpuszczony zależy od tego, jaki efekt chce się osiągnąć.

Pyłek można bezpośrednio dodać także do masy cukrowej albo lukru. Należy przeprowadzać cały proces ostrożnie, dodając niewielkie ilości barwnika. Dzięki takiej kontroli nad procesem możliwe jest uzyskanie pożądanego koloru.

Wysokiej jakości barwniki w pudrze

To rozwiązanie jest wszechstronnie wykorzystywane podczas wykonywania różnego typu tortów artystycznych. Dzięki dostępowi do różnokolorowych pyłków, barwniki pudrowe stanowią niezastąpiony i nieodzowny materiał w pracowni. Produkty wykonano z jadalnych składników, dzięki czemu mogą być wykorzystywane wraz z produktami spożywczymi, które przeznaczone są następnie do spożycia. Barwniki mogą stanowić świetne źródło inspiracji, jak też być wykorzystane w sposób kreatywny. Tak samo profesjonalne pracownie cukiernicze, jak też miłośnicy domowego pichcenia, znajdą szereg zastosować dla barwników w pudrze. Tym bardziej, iż barwnik może być nakładany na wiele sposób.

Wspaniały efekt wizualny

W zależności od sposobu aplikacji, można uzyskać różny efekt wizualny. Dzięki temu ciasta i torty ozdobione barwnikiem będą mieć oryginalny, indywidualny charakter. Dodatkowo, w szczególności osoby doświadczone w branży cukierniczej, mogą uzyskać szereg przejść kolorystycznych, a nawet wykorzystać mieszankę kilku kolorów, by stworzyć dzieło, które zachwyci jeszcze bardziej. Produkty dostępne w ofercie są produkowane przez firmę, która zajmuje się wytwarzaniem jadalnych barwników do ciast i tortów od wielu lat. Dzięki temu, produkty są zarówno jadalne, jak też łatwe w dozowaniu. Dopasowana do przeznaczenia danego produktu formuła, zapewnia doskonałą jakość dekoracji. Warto również zapoznać się z innymi materiałami z kategorii barwników dekoracyjnych. Poprzez wykorzystanie różnych barwników można uzyskać inne efekty. Dodatkowo, niektóre z nich, jak olejki barwiące, mają zastosowanie przy różnych typach mas, także tych, które uciera się przy użyciu dużej ilości oleju lub tłuszczu jak krem maślany czy krem śmietanowy. Zapewniamy sprawną i bezproblemową wysyłkę zamówienia, często nawet w dniu jego złożenia.