Barwniki do czekolady

Barwniki do czekolady
Pokazuje 1 - 32 z 32 elementów

Czekolada to jeden z podstawowych składników tortów i ciast. Może służyć także za masę dekoracyjną. Jednak w jaki sposób można jeszcze bardziej ją upiększyć?

Wielu cukierników ma swoje tajemnice, które dotyczą mieszanek smakowych, czy aromatów, które ich ciastom nadają wyjątkowego smaku. Potrafią zadziwić, zaskoczyć i pozornie prosty przepis zamienić w cukiernicze dzieło sztuki. Człowiek jednak najpierw je oczami. Dlatego dane ciasto musi również wyglądać apetycznie. Coraz szerszy dostęp do jadalnych materiałów dekoracyjnych do tortów i ciast sprawia, iż branża cukiernicza przechodzi metamorfozę. W cukierniczych gablotach coraz więcej jest piękne udekorowanych ciast, które swoim wyglądem potrafią zaskoczyć. Tego typu wypieki sprawdzają się także na weselnych stołach, czy przy okazji innego typu imprez okolicznościowych. Samo dekorowanie ciast owocami, czy naturalnymi składnikami, jak różnego typu listki, już nie wystarcza. Teraz osoby, które zamawiają torty liczą na coś więcej. W jaki sposób można zadowolić swoich klientów?

Jak przygotować piękny tort czekoladowy?

Masy, które wykonuje się na bazie tłuszczy, w tym masy czekoladowe wymagają specjalnej jakości barwników. Dlatego powstała specjalna linia produktów, które świetnie nadają się do tego celu. Są nimi barwniki do czekolady. Produkt na bazie składników w pełni jadalnych pozwoli na piękne udekorowanie wszelkiego rodzaju ciast, w których dominują masy tłuste lub czekoladowe. Z powodzeniem może być wykorzystany przy okazji kremów i polew, pralin, masy cukrowej, czy solnej, a także innych. Aby zadowolić najbardziej wymagających klientów, w sklepie dostępne są dwa rodzaje tego typu barwników. Jeśli chodzi o barwniki do mas tłustych można skorzystać z produktu, który powstał na bazie masła kakaowego. W jego przypadku należy zwrócić uwagę na odpowiednią obróbkę termiczną. W pierwszej kolejności barwnik trzeba podgrzać, a następnie schłodzić do temperatury 27 stopni. By mieć większą kontrolę nad procesem barwienia, należy dodawać niewielkie ilości barwnika, aż do momentu, w którym uzyska się pożądany kolor.

Innym rozwiązaniem, które sprawdza się w przypadku mas tłustych i czekoladowych, jest barwnik w postaci proszku. Bardzo wydajny produkt, również dostępny w kilku liniach kolorystycznych. Pigmentu używa się w niewielkich ilościach, dzięki czemu wystarczy do przygotowania większej ilości ciast, jak też tortów.

Doskonałe produkty do domowej kuchni

Również osoby, które hobbistycznie uwielbiają przyrządzać różnego rodzaju słodkości, w trakcie pracy mogą czerpać sporo satysfakcji z samego procesu zdobienia wypieków. Produkty dostępne w sklepie są wysokiej jakości, łatwe w dozowaniu, a także przeznaczone dla profesjonalistów. Dlatego, dzięki odpowiedniej formule, jak też wygodnemu dozowaniu, także miłośnicy wypieków, mogą spróbować swoich sił w artystycznym zdobieniu ciast i tortów. Z pewnością efekt, który uda im się uzyskać, będzie zdumiewający i zachwyci domowników oraz gości. Barwniki do różnego typu mas na bazie tłuszczy to jeden z podstawowych materiałów w profesjonalnych pracowniach cukierniczych.